I tigerns spår

Våren 2010 är det premiär för I tigerns spår, en exklusiv kvällsupplevelse grupper om minst 10 personer. Här får du följa med in i tigerns värld. Vår kunniga guide gör besöket bakom kulisserna  intressant och spännande.
Därefter avnjuts en härlig viltbuffé i det nybyggda tigerhuset, samtidigt som världens största kattdjur, amurtigern, tar sig ett bad, passar på att äta eller nyfiket smyger utanför de stora panoramafönstren. Den minnesvärda kvällen avslutas med en gemensam promenad tillbaka till Hotell Nordens Ark.


I tigerns spår är vår mest exklusiva aktivitet och vänder sig till grupper om minst 10 personer.

Pris: 1.435:- per person

Tigerhuset är också en fantastisk konferenslokal, här har ni möjlighet till kreativa och givande möten i en miljö med världens största kattdjur utanför fönstren. Passa på att kombinera er konferens med en upplevelse utöver det vanliga; konferens, I tigerns spår och övernattning på Hotell Nordens Ark - det blir ett minne för livet!

För bokning och frågor kontakta Nordens Ark på tel 0523-795 45, 795 46 eller e-post anna.schylberg(a)nordensark.se